Buzullar Diyarında Kardeşlik Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, buzulların başladığı yerde, iki tilki yaşarmış. Biri beyaz tüylü, göz alıcı bir buzul tilkisi”, diğeri kızıl kürklü, sıcakkanlı bir “normal tilki”. İkisi de kendi dünyalarının en güçlüsü olduğunu düşünürmüş.

Günlerden bir gün, buzul tilkisi, karların arasında dolaşırken, kızıl tilkiyle karşılaşmış. Kızıl tilki, buzulların soğuğuna alışık olmadığı için titriyormuş. Buzul tilkisi ona şaşırmış ve “Sen kimsin? Burada ne arıyorsun?” diye sormuş. Kızıl tilki, “Ben güçlü bir tilkiyim, ama buradaki soğuk beni zorluyor,” demiş. Buzul tilkisi gururla, “Ben bu soğuklarda büyüdüm ve buranın en güçlüsü benim!” demiş. İkisi de birbirlerinin gücünü kanıtlamak için kıyasıya bir yarışa başlamışlar. Buzul tilkisi karları eşelerken, kızıl tilki hızla koşmuş. Ancak, yarış sırasında, birbirlerine yardım etmek zorunda kalmışlar. Buzul tilkisi, kızıl tilkinin üşüdüğünü görünce, ona sıcak bir yuva yapmış. Kızıl tilki de, buzul tilkisinin yemek bulmasına yardım etmiş.

Sonunda, ikisi de birbirlerinin güçlü yanlarını takdir etmeye başlamışlar. Buzul tilkisi, “Aslında biz birbirimizden çok da farklı değiliz,” demiş. Kızıl tilki de, “Evet, belki de biz özünde kardeşiz,” demiş. Ve böylece, buzulların soğuk diyarında, iki tilki kardeş olmuşlar. Birbirlerinin farklılıklarını kabul edip, güçlerini birleştirmişler. Ve hep birlikte, buzulların arasında mutlu mesut yaşamışlar.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Buzullar Diyarında Kardeşlik Masalı” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir