Cem ve Yavru Kedinin Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, güzel bir köye yaşayan Cem adında sevimli bir çocuk yaşarmış. Cem hayvanları çok seven, doğaya saygı duyan, güzel kalpli biriymiş. Cem’in bu güzel kalpli oluşundan dolayı, tüm köy halkı tarafından çok sevilirmiş.

Günlerden bir gün Cem bahçede oyun oynarken, acı içinde miyavlayan bir kedinin sesini duymuş. Hemen sesin geldiği yere doğru gitmiş ve bacağı incinen minik bir kedi görmüş. Cem hemen kediyi kucağına almış ve onun bacağını iyileştirmek için evine götürmüş. Kedi çok açmış ve bu yüzden de güçsüz düşmüş. Hemen onun için bakkaldan yaş mama almış ve minik bir kabın içine koymuş. Yavru kedi mamanın kokusunu alır almaz soluğu yemek kabının yanında almış ve hapur hupur yemeği yemeğe başlamış. Karnı doyan minik kedinin tek sorunu incinen bacağı kalmış. Cem hemen kedinin bacağı için iyileştirme çalışmalarına başlamış. Bir kaç gün içinde yavru kedinin bacağı iyileşmiş ve artık rahatça yürüyebiliyormuş. Kedinin artık evden ayrılma zamanı gelmiş ve giderken Cem’e minnettarlıkla bakarak “Beni iyileştirdiğin, karnımı doyurduğun için çok teşekkür ederim, senin için ne yapabilirim?” diye sormuş. Cem gülümseyerek “Sana yardım etmek beni çok mutlu etti. Benim için hiçbir şey yapmana gerek yok kedicik. Artık yuvana, ailene dönebilirsin. İhtiyacın olduğunda ben buradayım” demiş. Yavru kedi tekrar teşekkür ederek bahçeden ayrılmış ve ailesinin yanına gitmiş.

Aradan bir yıl geçmiş ve yavru kedi artık yetişkin bir kedi olmuş. Ailesiyle birlikte yolu, Cem’in evinin yakınana düşmüş ve onları Cem ile tanıştırmak istemiş. Kedi ailesi bahçeye zıplayıp miyavlamaya başlamışlar ve Cem sesleri duyunca dışarı çıkmış. Karşısında kedileri görünce çok şaşırmış. Yavru kedi “Tekrar merhaba güzel kalpli çocuk, seni ailemle tanıştırmak istedim. Beni iyileştiren iyi kalpli insanı onlarda tanımalı diye düşündüm” demiş. Cem çok sevinmiş, yere oturup kedilerle sohbet etmeye başlamış. Anne kedi, Cem’e tekrar tekrar teşekkür etmiş. Cem, yardım etmenin önemini kedilere de anlatmış ve masal da burada bitmiş.

Daha fazla Uzun Masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir