Çevre Temizliği Hikayesi

Aleyna ilkokul 1.sınıfa giden, küçük, tatlı bir kızmış. Ailesiyle birlikte sık sık kampa gider, doğanın tadını çıkarırlarmış. Aleyna doğayı çok sevdiği için onu korumayı kendisine görev olarak görüyormuş. O hafta okulda da çevre temizliği konusu işlenmiş ve Aleyna daha da bilinçlenmiş.

Günlerden bir gün Aleyna annesi ile birlikte parka gitmiş. Aleyna, parkta oyun oynarken bir kaç çocuğun çöplerini yere attığını görmüş. Hemen onlara müdahale etmek için yanlarına gidip “Merhaba, neden çöplerinizi yere atıyorsunuz?” diye sormuş. Çocuklardan biri “Ne olacak ki? Zaten gelip topluyorlar” demiş. Aleyna bu cevaba çok üzülmüş. “Evet onları topluyorlar ama çevreyi kirletmemek bizim elimizde arkadaşlar. Hep çöpler sadece çevre kirliliği yapmıyor, hayvanlara, bitkilere hatta bizlerin sağlığına bile zarar veriyor.” demiş. Bunu duyan küçük çocuklar çok şaşırmış. “Gerçekten mi? Biz bunu bilmiyorduk, sadece etrafın kirlendiğini düşünüyorduk. Çok üzgünüz, doğamızı korumalıyız.” demişler.

Çocuklar hemen çöplerini toplayıp çöp kutusuna atmışlar. Aleyna “Çok teşekkür ederim, beraber oynayalım mı?” diye sormuş. Hepsi kabul etmiş ve parkta birlikte oynamaya başlamışlar. Aleyna yeni arkadaşlarıyla oyun oynarken çok mutluymuş, hem doğayı korumuş hem de yeni arkadaşlar edinmiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir