Çiçek Kız Hikayesi

Çiçek, sabah erken kalkar, akşam geç saatlere kadar çalışır ve böylece hasta olan annesine bakarmış. Yıllar önce hasta olan babası için pek bir şey yapamamış, o zaman daha çocukmuş ve onu genç yaşta kaybetmiş. Ama şimdi büyümüş ve çok güzel bir kız olmuş annesine bakabilecek yaştaymış, biraz yorulsa da bunu severek ve gururla yapıyormuş.

Her sabah annesinin kahvaltısını hazırlıyor, her türlü bakımını yapıyor, evi temizliyor ve işe koyuluyormuş. Zengin bir ailenin evinin temizliğini yapan genç kız birde evin yaşlı ninesi ile de ayrıca özel olarak ilgileniyormuş. Aslında böyle bir görevi yokmuş, fakat yaşlı kadın o kadar yalnızmış ki onun yalnızlığını paylaşmak onunla sohbet etmek küçük kızın çok hoşuna gidiyormuş. Akşam olup eve gidince de annesinin yemeğini yedirirken yaşlı kadın ile yaptığı sohbeti anlatıyor, annesinin nasihatlarını kulağına küpe yapıyormuş.

Bir gün yaşlı kadın Çiçek’i yanına çağırmış ve ailesinin kendisinin istemediğini bunu yüzüne söylemediklerini ancak hareketlerinden hissettirdiklerini anlatmış. Çiçek duyduklarında çok üzülmüş. Akşam olup eve gidince yaşlı kadının anlattıklarını annesine anlatmış, ikisinin de o gece gözüne uyku girmemiş. Sabah olduğunda annesine “iznin olursa bu akşam bir misafirimiz olacak” demiş. Annesi anlamış ve ”çok güzel olur” demiş.

Çiçek dediğini yapmış ve yaşlı kadını ikna etmiş. O akşam eve beraber dönmüşler. Annesi onları kapıda karşılamış. O gün, ertesi gün her geçen gün iki kadının sağlığı da, neşesi de katlanarak artmış. Artık evde hastalık unutulmuş.
Çiçek anlamış ki asıl hastalık yalnızlık. İnsanlar konuştukça paylaştıkça hem daha mutlu hemde daha sağlıklı oluyormuş.

Aynı bu iki kadın gibi hayatı paylaşmak gerek. Mutluluk o kadar da zor değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir