Çiçek ve Arının Arkadaşlık Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, çok güzel ve mis kokulu bir çiçek varmış. Bu çiçek, bahçenin en güzel yeri olan gölün kenarında büyüyormuş. Her gün güneşin doğuşunu ve batışını izler, kuşların şarkılarını dinler, kelebeklerin dansını seyredermiş. Bu yüzden çok mutlu ve huzurluymuş.

Bir gün, bahçeye bir arı gelmiş. Bu arı, çiçekleri çok seven, çalışkan ve neşeli bir arıymış. Arı, çiçeğin yanına uçup ona selam vermiş. Çiçek, arının sesini duyunca çok sevinmiş. Arı, çiçeğin ne kadar güzel ve kokulu olduğunu söylemiş. Çiçek, arının ne kadar tatlı ve nazik olduğunu düşünmüş. Arı, çiçeğin bal yapmak için nektarını almasına izin vermiş ve çiçek, arının kendisine bal yapmasına çok mutlu olmuş. Arı ve çiçek o günden sonra çok yakın arkadaş olmuşlar. Arı, her gün çiçeği ziyaret etmeye başlamış, çiçek de her gün, arının gelmesini sabırsızlıkla beklemeye başlamış.

Arı ve çiçek, birlikte çok güzel vakit geçiriyorlarmış. Arı, çiçeğe her gün bal getiriyor, çiçek, arıya her gün şarkı söylüyormuş. İkisinin arkadaşlığını gören diğer arılar ve çiçekler de birbirleriyle arkadaş olmuşlar. Tüm bahçe mutlu bir şekilde yaşamış, masal da bitmiş.

Arkadaşlık Masalları kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir