Doruk’un Tatil Hikayesi

Bir zamanlar Doruk adında, iyi huylu, arkadaş canlısı bir çocuk varmış. Doruk, okulunu çok severmiş, her zaman derslerine çalışan, kitap okuyan, akıllı bir çocukmuş. Öğretmenleri ve ailesi onun bu davranışlarını çok takdir ederlermiş.

Bir gün okul tatil olmuş. Tam iki hafta öğrenciler okula gitmeyecekmiş. Bu duruma Doruk çok sevinmiş. Çünkü tatilde daha çok kitap okuyabileceğini düşünmüş. Ama tatilde hiçbir şey planladığı gibi gitmemiş. Arkadaşlarıyla oynamak, televizyon izlemek, bilgisayar oynamak ona daha cazip gelmiş. Kitap okumayı unutmuş. Kitaplığındaki kitaplar tozlanmaya başlamış. Tatil bittiğinde, Doruk okula dönmüş. Ama okulda, Doruk’un işi zorlaşmış. Çünkü okuma alışkanlığını kaybetmiş. Okuduğunu anlamakta zorlanmış. Öğretmenleri ve arkadaşları ona ne olduğunu anlayamamış. Doruk, çok üzülmüş. Kitap okumadığı için pişman olmuş.

Doruk, okuma alışkanlığını geri kazanmak için çok çalışmış. Her gün, en az bir saat kitap okumuş. Okuduğu kitapların özetlerini yazmış. Yeni masallar, şiirler, hikayeler üretmiş. Böylece, Doruk eski Doruk olmuş. Okumayı ve yazmayı tekrar çok sevmiş. Öğretmenleri ve arkadaşları onunla gurur duymuş. Doruk, bir daha asla kitap okumayı ihmal etmemiş. Ve hep mutlu yaşamış.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir