Dostluk Ormanı ve Karga Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde herkesin dostça yaşadığı bir orman varmış. Bu orman da kediler köpeklerle, kurtlar kuzularla, ayılar arılarla bile arkadaşmış. Kimse kimse ile kavga etmez huzur içinde yaşarlarmış. Bu yüzden bu ormana Dostluk Ormanı ismi konmuş.

Günlerden bir gün Dostluk ormanına bir karga gelmiş. Bu karga diğer hayvanlar gibi değilmiş, işi gücü kötülük yapmakmış. İlk kötülüğünü sincaba yapmış, izinsiz fıstıklarını almış. İkinci kötülüğü tilkiye yapmış izinsiz odunlarını almış. Diğer kötülüğünü koyuna yapmış, evinde yemek ararken her yeri dağıtmış. Bu karganın yaptıkları sadece bunlarla bitmemiş. Tüm ormanın huzurunu bozmuş. Ormanın kralı olan aslan bu duruma müdahale etmeye karar vermiş ve kargayı huzuruna çağırmış. Ama karga hiç oralı olmamış ve aslanın yanına gitmemiş. Bunun üzerine aslan karganın evine gitmiş ama bir türlü bulamamış. Ertesi gün aslan tekrar haber salmış ama karga gelmemiş. Bir kaç gün içinde karganın evine gitmişler ama onu hiçbir yerde bulamamışlar. Bu durumdan endişelenen hayvanlar onu aramaya başlamış.

Karga tavşanın bahçesinde ki havuçları toplarken, ayağı kaymış ve çukura düşmüş ve kanadı çukurdaki taşların arasına sıkışmış. Kimseye de sesini duyuramamış. Ama Dostluk ormanında ki hayvanlar sayesinde düştüğü çukurdan kurtulmuş. Herkese tek tek teşekkür etmiş ve yaptığı kötülüklerden dolayı da özür dilemiş. Bir daha kimseye kötülük yapmayan karga bütün hayvanlarla dost olmuş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir