Gizli Ormanın Sırrı Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, ülkenin birinde gizemle dolu, büyülü bir orman varmış. Bu ormanın derinliklerine, insanlar hiç girmezlermiş. Sadece hayvanların ve doğanın ruhlarının yaşadığı bir yer olarak bilinirmiş. Ormanın kalbinde, tüm canlılara yaşam veren sihirli bir ağaç bulunurmuş. Bu ağacın adı Yaşam Ağacıymış.

Yaşam Ağacı’nın etrafında, ormanın koruyucuları olan dört element perisi yaşarmış; Ateş, Su, Toprak ve Hava. Bu dört perisi, ormanın dengesini korumak için gece gündüz çalışırlarmış. Ama bir gün, ormana bir gölge düşmüş. Karanlık bir varlık, ormanın huzurunu bozmak ve Yaşam Ağacı’nın gücünü ele geçirmek istemiş. Karanlık varlık, ormanın dört bir yanını sarmış ve ağacın gücünü emmeye başlamış. Ormanın canlıları korku içinde kaçışmış, ama dört element perisi cesurca karşı koymuş. Onlar, birlikte çalışarak, karanlık varlığı yenmiş ve ormanın huzurunu geri getirmişler.

Bu mücadeleden sonra, Yaşam Ağacı daha da güçlenmiş ve ormana daha önce hiç olmadığı kadar çok yaşam vermiş. Ormanın canlıları, perilerin cesaretini ve birlikteliğini örnek alarak, birbirlerine daha sıkı sarılmışlar. Ve böylece, orman yine huzur ve mutluluk içinde yaşamaya devam etmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir