İki Kardeşin Tatil Hikayesi

Elif ve Burak, on dört ve on iki yaşlarında iki kardeşti. Kış tatilinde dağ evinde vakit geçiriyorlardı. Birbirlerine çok düşkündüler ve her zaman birlikte aktiviteler yapmaktan hoşlanırlardı. Bir gün, babaları onlara bir sürpriz yaptı ve yeni bir kızak aldı. Elif ve Burak çok sevindiler ve hemen kızağa binmek istediler. Ama kızağın tek olduğu için sırayla binmeleri gerekiyordu. Babaları, “Önce Elif biner, sonra Burak biner. Anlaştık mı?” dedi. Elif ve Burak, “Anlaştık” dediler ve kabul ettiler.

Elif, ilk önce kızağa bindi ve karla kaplı yokuştan kaymaya başladı. Burak da onu heyecanla izliyordu. Elif, kızağı çok beğendi ve çok eğlendi. Ama Burak’ın da sırası geldiğini unuttu. Burak, bir süre sonra sabırsızlandı ve Elif’e, “Ablacığım, hadi in artık. Ben de binmek istiyorum” dedi. Elif, “Tamam, tamam. Biraz daha bekle” dedi ve kaymaya devam etti. Burak, beklemeye devam etti ama Elif hâlâ inmedi. Burak, tekrar Elif’e seslendi: “Ablacığım, lütfen in. Söz vermiştik” dedi. Elif, “Tamam, tamam. Son bir tur daha kayayım” dedi ve devam etti. Burak, artık çok kızdı ve Elif’e kızgın bir şekilde bağırdı: “Ablacığım, yeter artık! Sen hep bencilsin. Ben de binmek istiyorum. Haksızlık bu!” dedi. Elif, Burak’ın bağırmasına sinirlendi ve ona cevap verdi: “Sen de hep sabırsızsın. Ben ablanım, biraz daha beklemen lazım. Sen de bekle” dedi.

İki kardeş, birbirlerine bağırmaya başladılar. Babaları, onların kavga ettiklerini duydu ve yanlarına geldi. “Ne oluyor burada? Neden kavga ediyorsunuz?” diye sordu. Elif ve Burak, birbirlerini suçlamaya başladılar. Babaları, onları susturdu ve dedi ki: “Siz iki kardeşsiniz. Birbirinize saygılı ve sevgili olmanız gerekir. Kızağı paylaşmanız gerekir. Sırayla binmeniz gerekir. Anlaştığınız gibi yapmanız gerekir. Yoksa kızağı geri götürürüm” dedi. Elif ve Burak, babalarının sözlerini duyunca utandılar ve pişman oldular. Birbirlerinden özür dilediler ve barıştılar. Babaları, onları öptü ve kızağı tekrar verdi. Elif, kızağı Burak’a verdi. Burak da kızağa bindi ve Elif ile birlikte yokuştan kaydı. İki kardeş, kızağı paylaşarak eğlendiler ve mutlu oldular. Bu hikaye de burada bitti.

Daha fazla Hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir