İki Tavşan Kardeşin Masalı

Bir zamanlar, iki tavşan kardeş yaşarmış. Büyük tavşanın adı Hoppy, küçük tavşanın adı ise Poppyymiş. Her ikisi de birbirinden çok farklıydı. Hoppy güçlü, hızlı ve cesaretliydi. Poppy ise daha küçüktü, ama akıllı, kurnaz ve hızlı düşünebiliyordu.

Bir gün, ormanda dolaşırken karşılarına bir tilki çıkmış. Tilki, tavşanları yakalamak istemiş ama Hoppy, hızıyla tilkinin tuzağından kurtulmayı başarmış. Ancak Poppy yakalanmış ve tilkinin eline düşmüş.

Hoppy, kardeşini kurtarmak için tilkinin peşine düşmüş ama tilki çok hızlı koştuğu için Hoppy, peşinden gidememiş. Kendi kendine, “Ne yapabilirim? Kardeşimi kurtarmak için gücüm yetmiyor.” diye düşünmeye başlamış.

O esnada, bir tavşan arkadaşı olan Rolly, ona yaklaşmış ve ne olduğunu sormuş. Hoppy, Poppy’nin tilkinin eline düştüğünü anlatmış ve ne yapacağını bilemediğini söylemiş. Rolly, “Sen güçlüsün ama Poppy daha zeki. Neden onunla birlikte düşünmüyorsun?” demiş.

Hoppy, Rolly’nin söylediği fikre çok sevinmiş. Kardeşi Poppy’nin zekasına güvenerek hemen onu bulmuş. Poppy, tilkinin kurnazlığına karşı koymak için bir plan hazırlamış. Tilki, Poppy’yi kandırmak için “Ben sana ödül vereceğim, ama seni ödül için başka bir yere götürmem gerekiyor.” demiş. Poppy, tilkinin tuzaklarına düşmeyi beklerken beklenmedik bir hamle yapmış ve tilkinin pençesinden kaçmayı başarmış.

Böylece, Poppy kardeşini kurtarmayı başarmış ve tilkiyi kurnazlığıyla alt etmişti. Hoppy, kardeşinin zekasına hayran kalmış ve onu övmeye başlamış. Poppy, kardeşinin güçsüzlüğünün önemsiz olduğunu ve akıllı olmanın daha önemli olduğunu anlatmış.

Ve o günden sonra, Hoppy ve Poppy her zaman birbirlerini desteklemiş ve birlikte zorlukların üstesinden gelmişlerdir.

Burada da masal bitmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir