Kardeşini Bekleyen Çocuk Hikayesi

Bir zamanlar küçük bir şehirde, ailesiyle mutlu bir yuvada yaşayan Enver isminde küçük bir çocuk varmış. Enver, kardeşinin olmasını çok istiyormuş. Her gün annesine “Anne, kardeşim ne zaman gelecek” diye soruyormuş. Bir gün Enver’in annesi, uzun zamandır beklenen haberi vermiş. “Enver, duaların geçek oldu, artık bir kardeşin olacak” demiş. Küçük çocuk çok sevinmiş ve bir o kadar da heyecanlanmış. Hemen kardeşini görmek istediğini söylemiş. Annesi de yarın görebileceklerini söylemiş.

Ertesi gün ailecek doktora gitmişler. Enver, annesinin elini sıkıca tutarak doktorun odasına girmiş. Babası da arkalarından içeri girmiş. Doktor, gülümseyerek onları karşılamış. Enver, doktorun masasında bir fotoğraf makinesi görmüş ve onun ne olduğunu merak etmiş. Doktor, “Enver, sana bir sürprizimiz var. Annenin karnında bir kardeşin var ve senin onu görmek istediğini söylediler” demiş. Enver çok heyecanlanmış “Gerçekten görebilecek miyim?” diye sormuş. Doktor, “Evet, gerçekten. Bak, bu fotoğraf makinesiyle kardeşini görebilirsin.” demiş ve fotoğraf makinesini açmış. Enver, ekranda bir bebek görüntüsü görmüş. Doktor, “İşte bu, kardeşin. Şu anda çok küçük ama büyüyecek. Sen de ona abilik yapacaksın.” demiş. Enver, çok heyecanlandığı için hemen kardeşini görmek istediğini söylemiş. Doktor, “Biraz sabretmelisin. Kardeşin, annenin karnında dokuz ay kalacak. Sonra doğacak ve sen onu kucağına alabileceksin.” demiş. Enver, dokuz ayın ne kadar uzun olduğunu düşünmüş. Ama kardeşini beklemeye razıymış. Onunla oynamak, konuşmak, paylaşmak istiyormuş. Babası da ona sarılmış ve “Senin gibi bir abisi olacağı için kardeşin çok şanslı.” demiş.

Enver, mutluluktan uçmuş. Kardeşi olacağı haberi, hayatının en güzel haberiymiş. Doktordan çıktıktan sonra, arkadaşlarına, öğretmenine, komşularına, herkese anlatmış. Herkes de onu tebrik etmiş. Enver, kardeşi için bir sürü oyuncağını, kitabını, kıyafetini hazırlamış. Kardeşine bir de isim düşünmüş. Eğer erkek olursa, Murat, kız olursa, Zeynep. Enver kardeşine çok sevgi duyuyormuş ve onu görmek için gün sayıyormuş…

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir