Kurt ve Tilkinin Arkadaşlık Masalı

Bir zamanlar, ormanın derinliklerinde yaşayan bir tilki vardı. Tilki, çok akıllı ve kurnazdı. Ama aynı zamanda çok yalnızdı. Çünkü diğer hayvanlar ondan korkuyor ve uzak duruyorlardı.

Bir gün, tilki, yeni yılın yaklaştığını duydu. Yeni yılın, hayatını değiştirebileceğini düşündü. Belki yeni arkadaşlar edinebilirdi. Ama bunun için bir şey yapması gerekiyordu. Tilki, yeni yılın gecesinde, ormanın en yüksek tepesine çıktı. Orada, gökyüzünde parlayan yıldızlara baktı. Ve içinden, “Lütfen, yeni yılda yalnız kalmayayım. Bir dostum olsun” diye dilek diledi. Tam o sırada, tilkinin yanına bir kurt geldi. Kurt, tilkinin güzelliğine hayran kaldı. Ve ona, “Merhaba, ben kurt. Seninle tanışmak istiyorum. Ben de yeni yılda yalnız kalmak istemiyorum, arkadaş olalım mı?” diye sordu? Tilki, kurdun sözlerine çok sevindi. Ona, “Merhaba, ben tilki. Seninle tanışmaktan memnun oldum. Tabi ki de arkadaş olabiliriz” dedi.

Ve böylece, tilki ile kurt arkadaş oldular ve yeni yıla birlikte girdiler. Tilki, dileğinin gerçek olduğunu anladı. Ve kurtla birlikte mutlu bir şekilde yaşadılar. Masal da burada bitti.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir