Madalyalı Konuşan Sincap’ın Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, ormanın derinliklerinde, bir ağacın kovuğunda yaşayan küçük bir sincap varmış. Bu sincabı diğer sincaplardan ayıran bir de özelliği varmış. O bütün hayvanların dilinden anladığı gibi, birde insanları anlayabiliyor ve onların dilinden konuşabiliyormuş. Bu özelliği doğuştan olduğu içinde ormandaki hiçbir hayvan onun bu özelliğinin nereden geldiğini merak etmemiş ve mutlu mesut hep beraber ormanda yaşamaya devam etmişler. Hatta arada ormana gelen misafirlerle hayvanlar arasında iletişim kurmakta çok eğlenceli oluyormuş.

Fakat bir gün ormanda kötü bir şeyler olacağını hisseden sincap, bütün arkadaşlarına haber vererek herkesin yuvasında kalmasını ve dikkatli olmasını istemiş. Sincap ve arkadaşları korku içinde beklemeye başlamışlar. Çünkü bugüne kadar hisleri onu hiç yanıltmamış. Bütün gün beklemişler fakat ters giden hiç bir şey olmamış, her şey yolundaymış, tam küçük sincap yanılmışım diye düşünmeye başlamış ki birden hava kararmış, şimşekler çakmış ve arkasından da çok şiddetli bir yağmur başlamış. O kadar şiddetliymiş ki yağmur göz gözü görmüyormuş. İşte tam da o sırada gökten bir ateş topu ormanın içine doğru yuvarlana yuvarlana hızla düşmüş. Arkasından da büyük bir patlama sesi duyulmuş. Neyse ki yağmurun da etkisi ile yangın çıkmadan ateş topu kendiliğinden sönmüş.

Sincap ve arkadaşları merakla yağmurun dinmesini beklemişler. Yağmur bütün gece yağmış ve ancak sabaha karşı dinmiş. Sabah olup güneş çıkınca bir önceki geceden eser kalmamış. Ormandaki bu sükunet sincap ve arkadaşlarının merakını dindirememiş ve toplanıp hep beraber düşen ateş topunu aramaya çıkmışlar. Aramışlar, taramışlar sonunda ateş topunu bulmuşlar. Fakat gördükleri şey karşısında şaşkına dönmüşler. Ateş topu sandıkları şey aslında bir helikoptermiş. Dün geceki şiddetli yağmur, fırtına helikopterin düşmesine sebep olmuş.

Sincap ve arkadaşları helikopteri incelerken içerisinde yaralılar olduğunu fark etmişler. Tamda o sırada telsizden bazı sesler gelmeye başlamış. Sincap hemen telsizi bulmuş ve konuşmaya başlamış. ”Merhaba ben sincap dün gece buraya helikopter düştü. İçinde yaralılar var ben ve arkadaşlarım ilk yardımı yapıyoruz ama sizin de bir an önce buraya ulaşmanız lazım” demiş. Telsizi dinleyenler çok şaşırmış ve hemen helikopterin bulunduğu yere yardım göndermişler. Bu Arada Sincap ve arkadaşları da yaralılara ilk müdahaleyi yapmışlar. Kurtarma ekibi geldiğinde, karşılarında konuşan bir sincap gördüklerinde çok şaşırmışlar. Sincap ve arkadaşlarına teşekkür etmişler, oradan ayrılmışlar.

Daha sonra gazeteler günlerce sincap ve arkadaşlarından bahsetmiş, konuşan sincabı kahraman ilan etmişler. Hatta ormanda bir tören hazırlayıp sincap ve arkadaşlarına madalya takmışlar. Artık ormanın derinliklerinde konuşan madalyalı bir sincap olduğunu bütün çocuklar öğrenmiş.

En güzel uyku masalları için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir