Ormanı Kurtarma Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan, aslan, tilki ve tavşan varmış. Bu üç hayvan ormanın en akıllı hayvanları olduklarını iddia ederlermiş.

Günlerden bir gün, ormanın kralı olan aslan, tilki ve tavşanı yanına çağırmış. Onlara, ormanın en büyük sorununu çözebileceklerini söylemiş. Sorun, ormanın suyunu kirleten ve hayvanları rahatsız eden bir ejderhaymış. Aslan, tilki ve tavşan, ejderhayı yenip ormanı kurtarmak için yola çıkmışlar. Yolda giderken, tilki, aslan ve tavşana, ejderhayı kandırabileceğini söylemiş. Tilki, ejderhanın yanına gidip, ona, ormanın suyunun zehirli olduğunu, ancak kendisinin bilmediği bir kaynağın suyunun çok lezzetli olduğunu anlatmış. Tilki, ejderhayı, kaynağın olduğu yere götürmeyi teklif etmiş. Ejderha, tilkinin sözüne inanmış ve onu takip etmiş. Tilki, ejderhayı, bir uçurumun kenarına getirmiş. Tilki, ejderhaya, kaynağın uçurumun dibinde olduğunu söylemiş. Ejderha, suyu görmek için eğilince, tilki, onu itmiş ve ejderha uçurumdan düşmüş.

Aslan ve tavşan, tilkinin başarısını kutlamışlar. Tilki, ormanın en akıllı hayvanı olduğunu söylemiş. Aslan ve tavşan, tilkiye katılmışlar. Üç arkadaş, ormanın suyunun temizlendiğini görüp, mutlu bir şekilde geri dönmüşler. Ormanın kralı olan aslan, tilkiyi ödüllendirmiş ve onu ormanın veziri yapmış. Tilki, aslan ve tavşan, ormanın en iyi dostları olmuşlar. Ve hep birlikte mutlu yaşamışlar.

Bir çok kısa masalın olduğu Kısa Masallar kategorimizi ziyaret edebilir, istediğiniz masalı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir