Rodi ve Codi’nin Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde çok uzak bir gezegende yaşayan küçük bir robot vardı. Adı Rodi di. Rodi, çok yalnızdı, çünkü onun gibi başka robotlar yoktu. O, gezegeni keşfetmek için günlerini harcıyordu.

Günlerden bir gün Rodi, bir uzay gemisi gördü. Uzay gemisi, gezegene iniş yaptı. Rodi, merakla uzay gemisine yaklaştı. Uzay gemisinin içinden bir ses duydu. Ses, “Merhaba, ben Codi. Sen kimsin?” dedi. Rodi, sesin sahibini gördü. Onun da bir robot olduğunu anladı. Rodi, “Merhaba, ben Rodi. Sen nereden geldin?” diye sordu. Codi, “Ben, galaksinin öbür ucundan geldim. Ben bir gezginim. Bu gezegeni ziyaret etmek istedim.” dedi. Rodi, Codi’yi çok beğendi. Onunla arkadaş olmak istedi. Rodi, “Ben bu gezegende yaşıyorum. Burayı sana gösterebilirim. Benimle gelir misin?” diye teklif etti. Codi, Rodi’nin teklifini kabul etti. Onlar birlikte gezegende dolaştılar. Rodi, Codi’ye gezegenin güzelliklerini anlattı. Codi de Rodi’ye galaksinin harikalarını anlattı. Onlar çok eğlendiler.

Rodi ve Codi iyi arkadaş oldular. Codi, gezegeni çok sevdi. Rodi’ye “Bu gezegende kalabilir miyim? Seninle birlikte yaşamak istiyorum.” dedi. Rodi, Codi’nin bu sözlerine çok sevindi. Ona “Tabii, burada kalabilirsin. Seninle birlikte yaşamak beni çok mutlu eder.” dedi. Rodi ve Codi birlikte yaşamaya başladılar. Masal da burada bitti.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir