Sedat ve Beslenme Hikayesi

Bir zamanlar Sedat adında tatlı bir çocuk yaşarmış. Sedat, annesi ve babasıyla birlikte küçük bir kasabada yaşıyormuş. Sedat sevgi dolu, çok akıllı ve bir o kadar da meraklı bir çocukmuş. Okulda arkadaşlarıyla oynamak, öğretmeninden yeni şeyler öğrenmek, kitap okumak onun en büyük zevklerindenmiş.

Sedat bir çok çocuğun aksine beslenmesine çok önem verirmiş. Sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu bilir ve ona göre davranırmış. Annesinin her gün ona hazırladığı taze sebze ve meyvelerden oluşan kahvaltıyı hiç kaçırmazmış. Öğle yemeğinde de okulun kantininde satılan sağlıklı yiyecekleri tercih edermiş. Akşam yemeğinde ise babasının pişirdiği çorba, pilav, et ve salatayı afiyetle yer, tatlı yerine de bir elma veya bir muz alırmış. Sedat’ın bu huyu ailesini çok mutlu edermiş ve herkese örnek olmasını isterlermiş.

Ayrıca Sedat, sağlıklı beslendiği için hem çok zeki hem de çok güçlüymüş. Okulda derslerinde hep başarılı olur, spor yaparken de arkadaşlarını geride bırakırmış. Sedat, sağlıklı beslenmenin sırrını arkadaşlarıyla da paylaşır, onlara da sağlıklı yiyecekler yemelerini tavsiye edermiş.

Çocuklarını hikaye dinlemeyi seviyorsa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir