Selvi ve Benekli’nin Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan iki zürafa kardeş varmış. Bu kardeşler birinin adı Selvi, diğerinin adı Benekliymiş. Selvi 9 yaşında, Benekli ise 13 yaşındaymış. İki kardeş pek iyi anlaşamaz sürekli tartışırlarmış. Anne ve baba zürafa onlara bunun doğru olmadığını söylese de Selvi ve Benekli tartışmaya devam ederlermiş.

Günlerden bir gün Selvi, okuldan ormanın derinliklerinden eve dönerken karşısına bir sırtlan çıkmış. Ne yapacağını, nereye kaçacağını bilemezsek, bağırmaya başlayan Selvi’nin sesini ablası Benekli duymuş. Benekli hemen sesin geldiği yere doğru koşmuş ve kardeşini ile sırtlanı karşı karşıya gelmiş bir şekilde görmüş. Benekli hemen Selvi’nin yanına gitmiş ve sırtlana kafasını dayamış. Sırtlan ne olduğunu anlamadan kafasını kaldırıp Benekli’ye bakmış. Benekli “Hemen buradan git, yoksa gitmek için başka bir şansın olmayacak” demiş. Sırtlan, iki zürafa ile baş edemeyeceğini anlayınca hemen kaçmış. Selvi ablasına “Beni kurtardığın için teşekkür ederim, aslında ben beni kurtaranın sen olmasına da çok şaşırdım” demiş. Benekli “Niye şaşırdın, sen benim kardeşimsin. Ne olursa olsun seni kurtarırım” demiş. Selvi hemen ablasına sarılmış ve birlikte eve dönmüşler.

O günden sonra Selvi ve Benekli, birbirlerine daha çok yakınlaşmışlar. Birbirlerini daha çok anlamaya, saygı duymaya ve desteklemeye başlamışlar. Yaşadıkları korku ikisine birden ders olmuş, kardeş olmanın önemini anlayan iki kardeş bir daha birbirlerini kırmamış ve saygı duymuşlar. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kardeş masalı okumak isterseniz Kardeş Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir