Tobo İle Tini’nin Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde bir evin bahçesinde köpek Tobo ile kedi Tini yaşarmış. İkisinin çok güzel arkadaşlıkları varmış. Hep birlikte oyunlar oynar eğlenirlermiş.

Tobo’nun zıp zıp zıplayan bir topu varmış. En çok onunla oynarken keyif alıyormuş. Yine bir gün zıp zıp topu ile oynarken, top öyle bir zıplamış ki bir ağacın en yüksek dallarından birinde takılı kalmış. Tobo hemen üzülmüş ağlamaya başlamış. “Tini Tini neredesin? Yardımına ihtiyacım var.” diye seslenmiş. Tini en iyi dostunun sesini duymuş. Koşarak gelmiş. “Ne oldu Tobo neden ağlıyorsun?” diye sormuş. Tobo’ da “Baksana Tini, topum ağaca takıldı onu nasıl alacağımı bilemiyorum” diye cevap vermiş. “Tobo, sen sakın üzülme” demiş. Tini “Ben hemen ağaca çıkar alırım topunu” demiş. Hızlıca ağaca tırmanmış. Topu almış ve Tobo’nun yanına getirmiş.

Tobo oyuncağına kavuşunca çok sevinmiş. “Tini çok teşekkür ederim” demiş. Tini de “Tobo rica ederim sen benim en iyi arkadaşımsın, arkadaşlar birbirine yardım eder” demiş. Mutlu mutlu birlikte oynamaya devam etmişler. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla arkadaşlık ile ilgili masal okumak isterseniz Arkadaşlık Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir