Tuti İle Puti Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur zaman içinde akvaryumda yaşayan Tuti isminde minik bir balık varmış. Sahipleri minik Tuti’nin akvaryumunu camın kenarına koyarlarmış. Bütün gün dışarıda olan biteni izlermiş. Kuşlar cıvıldarmış, onların sesini dinlermiş. Kediler köpekler oynarmış onları izlermiş.

Dışarıda herkesin oyunlar oynadığını gördüğünde kendi yalnızlığına çok üzülürmüş. “Ben hep tek başımayım. Dışarıda herkesin arkadaşı var oyunlar oynuyorlar” deyip hüzünlenirmiş. Bir gün sahibi “Tuti sana yarın bir sürprizim var” demiş. Tuti çok meraklanmış hatta o kadar meraklanmış ve heyecanlanmış ki bütün gece uyuyamamış.” Acaba yarın ki sürpriz ne? Sahibim ne yapacak?” diye düşünmekten kendini alamamış. Sabah olduğunda sahibi yanına gelmiş. “Tuti bak sana yeni bir arkadaş getirdim. Adı Puti, artık canın sıkılmaz” demiş.

Tuti, Puti’yi görür görmez çok sevmiş ve arkadaşı olduğu için çok mutlu olmuş. Puti de Tuti’yi çok sevmiş. Akvaryumun içinde her şeylerini paylaşmışlar. Mutlu mutlu oynamışlar. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir