Oyuncak Tavşanıyla Arkadaş Olan Çocuk Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde oyuncaklarını çok seven Dünya adında bir kız çocuğu varmış. Dünya oyuncaklarına çok düşkünmüş, onları her zaman korur, zarar vermez, oynadıktan sonra hemen yerine koyarmış. Ama içlerinden bir oyuncağını hepsinden daha çok severmiş o da oyuncak tavşanı Bob muş.

Dünya nereye gitse Bob’u yanında yanında götürüyormuş. Parkta, okulda, banyoda bile yanından ayırmıyormuş. Bir gece Dünya, yatağına yatmış ve Bob’u da yastığının altına koymuş ve gözlerini kapatmış, tam dalacakken bir ses duymuş “Merhaba Dünya”. Dünya hemen gözlerini açmış, karşısında Bob’u konuşurken görünce çok şaşırmış. “Merhaba Bob, sen nasıl konuşabiliyorsun?” diye sormuş. Bob “Ben sihirli bir tavşanım, Ssen beni çok sevdiğin için seninle konuşmaya karar verdim. Ama sadece geceleri konuşacağım, gündüzleri bizi duyabilirler” demiş. Dünya, çok mutlu olmuş. Bob’la konuşmak çok eğlenceliymiş. Bob, Dünya’ya oyuncak tavşanların dünyasını anlatmış. Dünya’da Bob’a insanların dünyasını anlatmış. İkili derin bir sohbetteyken Dünya annesinin sesini duymuş. “Dünya, hadi uyan artık”.

İşte o an Dünya gözlerini açmış, her yerde Bob’u aramış. Bob’u gece koyduğu gibi yastığının altında bulmuş. Yaşadığı bu heyecanın bir rüya olduğunu anlayınca biraz üzülmüş. Ama sonra dan mutlu olmuş, rüyada bile olsa ilk defa Bob’u konuşurken gördüğü için mutluymuş. Masal da burada bitmiş.

Her gün yeni masal okumak isterseniz Yeni Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir